خانه / اطلاع رسانی / انتقادی به سیستم های آموزشی ناکارآمد

انتقادی به سیستم های آموزشی ناکارآمد

این روزها بازار مدارک دانشگاهی حسابی داغ است. از مدارک کاردانی گرفته تا حتی کارشناسی ارشد بدون داشتن لیسانس که خیانت بزرگی به زیرساخت های کارآفرینی و استفاده از نیروهای ناکارآمد و به نظر شخصی بنده پیمال شدن حقوق دانشجویانی است که زحمات فراوانی برای کسب علم داشته اند.

شاید حتی سازمان مرکزی سنجش و آموزش کشور از این شیطنت های زیرمجموعه های خود خبری ندارد.

هیچکس حاضر نیست سکوت مرگبار تخلفات بیشماری را که در سیستم آموزشی دانشگاه آزاد و پیام نور و دیگر کالج های غیر دولتی را به گوش مسئولین محترم بازرسی کل کشور برساند. شاید وقت آن رسیده تا این سکوت شکسته شده و رئیس محترم دانشگاه ها در برابر سازمان مرکزی پاسخگو باشند. بعید نیست که رئیس دانشگاه هم اطلاع زیادی از زیردستان خود و طرز برخورد نامناسب با دانشجویان خود ندارد. خوشبختانه امروزه عصر آزادی اطلاعات است. هیچیک از عرایض این پست بدون سند و مدرک نیست. شواهد زیادی دلیل بر انتشار گزارش های بیشمار از تخلفات آموزشی وجود دارد که متاسفانه کارمندان سرپوش بزرگی بر همه مسائل گذاشته و حقایق را به بازرسی محترم سازمان انتقال نمیدهند. نیروهای حق التدریسی دانشجویان را سرکوب میکنند و دانشجو حق اعتراض ندارد. خوشبختانه سازمان فناوری اطلاعات آزادی فراوانی در اختیار ما قرار داده که قابل تقدیر است. رسانه یک سایه ترسناک برای حذف حق التدریسی های کم سواد و کمک به شناسایی و ترفیع اساتید واقعی و کمک به رشد نظام آموزشی کشور می باشد. من از همین رسانه استفاده میکنم و از بازرسی سازمان ها و بازرسی محترم کل کشور تقاضا دارم با کمی بازخواست از نیروهای خود حقایق را آشکار نموده و نظام آموزشی را بهبود ببخشند. در نهایت باید گفت لازم و شایسته نیست متخلفین آموزشی در رسانه ها معرفی شوند. بنده مکاتبه های زیادی با سازمان داشته ام که تا حدی بتوانم کمکی کنم به نظام آموزشی و کشف استعدادهای واقعی و حذف بهانه گیری برخی کارکنان و یادگیری آنها برای برخورد صحیح با دانشجویان و جویندگان علم که بدون داشتن یک تکه کاغذ به نام مدرک از استعدادهای زیادی برخوردار هستند که مشخصا بدون تلاش به دست نیامده.

با احترام – علی عظیمی

درباره ی مهندس علی عظیمی

Avatar
علی عظیمی هستم کارشناس ارشد شبکه و امنیت. بیش از 16 سال تجربه کاری در زمینه های مختلف کاری از جمله گرافیک ، برنامه نویسی ، طراحی و مدیریت سایت ، امور مخابراتی ، تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری ، طراحی توپولوژی های شبکه های رایانه ای و همچنین تدریس کلیه دروس زیر مجموععه کامپیوتر و شبکه را دارم.

همچنین ببینید

گزارشات کلی از ارزیابی سرویس های عظیمی نت در شبکه ملی اطلاعات./

مهندس علی عظیمی : بیش از شش روز است که از قطع اینترنت سراسری میگذرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *